18 kwietnia 2013

czwartek, 12:50

Raport "Blogerzy w Polsce 2013" już dostępny!

„Raport „Blogerzy w Polsce 2013” powinien przeczytać każdy, kto rozważa włączenie blogerów do planowanych działań marketingowych i reklamowych. Co sądzą czytelnicy blogów na temat ich autorów to informacja, bez której marketerzy poruszać się będą po omacku. Co gorsze – niewłaściwy dobór blogera do planowanych treści może odnieść skutki odwrotne do zamierzonych. Zanim wdrożymy strategię obecności marki na blogu, powinniśmy szczegółowo poznać świat blogerów.

Blogosfera ma większy zasięg niż „Polityka”, „Newsweek”, „W sieci”, „Do rzeczy” i „Wprost” razem. Zagląda do niej więcej osób niż do TVN24, Polsat News i TVP info, czyli media uznawane za wiarygodne. Mimo to, blogosfera pozostaje na uboczu zainteresowań marketerów, reklamodawców a także badaczy. Dopiero kilka lat temu blogerów uznano za pełnoprawnych uczestników branży internetowej i potraktowano blogosferę jako wiarygodną przestrzeń reklamową. Stając się elementem przemysłu marketingowo-reklamowego, należało ją najpierw zmierzyć i policzyć - ilu Polaków kreuje blogosferę, ile osób czyta blogi i ilu z nich uznaje znajdujące się tam treści za wiarygodne. Podstawowa i rzetelna informacja o blogosferze to minimum wiedzy niezbędnej reklamodawcom, zanim zdecydują się wydać choć ułamek kwoty na działania marketingowe na blogach. Takiej wiedzy dostarcza Państwu poniższy raport.”

Andrzej Garapich, Prezes Zarządu Polskich Badań Internetu.

 „Bardzo się cieszę z tego badania. Blogerzy i blogi stanowią istotny element internetowego ekosystemu informacji. W sytuacji gdy duże koncerny wprowadzają daleko idące oszczędności na treści redakcyjne, to właśnie blogi spontanicznie wypełniają nisze po tradycyjnym dziennikarstwie i publicystyce. Przyciągają czytelników i wpływają na ich opinię.”

Tomasz Kolanowski, Analitics and Insight Director CEE, MEC

Pobierz raport

Pobierz zasady cytowania